Technologie ŻywiczneŻywica gładka, jednolita do wnętrz

Żywica gładka, jednolita do wnętrz

Posadzki żywiczne stanowią niezwykle trwałe rozwiązanie podłogowe do wszystkich zastosowań przemysłowych, od produkcji żywności i farmaceutyków po rynki detaliczne, fabryki motoryzacyjne, przez obiekty użyteczności publicznej, szkoły, galerie handlowe czy baseny. To jednak nie koniec możliwości ich zastosowania. Posadzki z gładkiej żywicy coraz częściej wybierane są przez prywatnych inwestorów jako ekskluzywne wykończenie wnętrz mieszkań i domów. Z powodzeniem zastępują płytki, panele czy parkiety.

Z racji szerokiej dostępności kolorystycznej żywicy zgodnej z paletą RAL z łatwością można dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. Co istotne, gładkie podłogi z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej mogą być wykończone w trzech wariantach – w wersji z połyskiem a także satynowej i matowej. Daje to wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne, przez co posadzki żywiczne coraz częściej znajdują uznanie wśród projektantów wnętrz oraz miłośników nowoczesnego designu.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę!

Gładka posadzka z żywicy – gdzie można ją zastosować?

Posadzki z żywicy są trwałe, odporne na wilgoć i zabrudzenia oraz wodoodporne. Z tego względu znajdują zastosowanie niemal we wszystkich typach pomieszczeń – od salonów i kuchni, przez łazienki, przedpokoje, wiatrołapy, kotłownie, garaże, baseny czy hale produkcyjne.

Gładkie posadzki z żywicy cieszą się szczególną popularnością wśród inwestorów, którzy szukają materiału wykończeniowego do podłóg o dużym metrażu. Ich bezspoinowy montaż pozytywnie wpływa na estetykę i sprawia, że przestrzeń wydaje się optycznie większa. Tak zaaranżowane posadzki szczególnie dobrze prezentują się w domach i mieszkaniach, które nie mają jasno wydzielonych stref. Wówczas z pomocą mebli oraz pozostałych elementów dekoracyjnych można stworzyć unikalny i designerski klimat.

Album

Żywica gładka, jednolita do wnętrz

Jakie zalety oferują gładkie posadzki z żywicy?

Poza wspomnianą bezspoinową techniką wykonania, która zapewnia możliwość uzyskania dużej powierzchni o gładkiej strukturze, bez widocznych łączeń, podłogi żywiczne cechuje znaczna trwałość. Stąd możliwość zastosowania ich w obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Wybierając żywicę na podłogę w domu, zyskujesz pewność, że nawet podczas intensywnego użytkowania na długo zachowa ona swoje pierwotne walory.

Co równie ważne, gładkie powierzchnie epoksydowe i poliuretanowe są łatwe do utrzymania w czystości. Można je łatwo wyczyścić, używając zwykłego mopa lub myjki parowej. Wybierając więc podłogę z gładkiej żywicy problemy z plamami czy koniecznością zakupów różnego rodzaju detergentów znikną.

Zaletą jednolitej żywicy do wnętrz jest również fakt, iż tworzy ona bardzo cienką warstwę na podłodze – zaledwie około 2 mm. Przez to z jej pomocą można przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza czy też wybrać jako materiał wykończeniowy na wysoką wylewkę, czy ogrzewanie podłogowe.

Gładka posadzka z żywicy – wybierz nowoczesny design! Zapytaj o ofertę!


Chcesz sprawić by Twój dom/biuro było wyjątkowe?

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy dzięki naszym usługom wyróżnili się na tle innych

skontaktuj się z nami
Scroll top