Technologia Mikrocement i Beton DekoracyjnySchody

Nietuzinkowe schody z mikrocementu

Schody to nieodłączny element każdego piętrowego budynku, zarówno mieszkalnego, jak i użytku publicznego. Służące przemieszczaniu się między kolejnymi piętrami schody, poza funkcją użytkową, pełnią również rolę dekoracyjną. Ważne więc, by współgrały z estetyką przestrzeni - w nowoczesnych wnętrzach efekt ten pozwala uzyskać zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Idealnym rozwiązaniem może okazać się mikrocement.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę!

Dekoracyjny mikrobeton na schody

Uwagę projektantów i inwestorów, poszukujących nietuzinkowych rozwiązań wykończeniowych, przyciąga w ostatnich latach mikrocement. Nazywany zamiennie mikrobetonem, betonem cire lub microtoppingiem, stanowi mieszankę wyselekcjonowanych cementów i specjalistycznych żywic. Na schody aplikowana jest cienka, 2-3 milimetrowa warstwa materiału. Następnie zabezpiecza się go lakierem poliuretanowym, który nadaje schodom odpowiednio matowe, satynowe lub błyszczące wykończenie. Odpowiednio zaimpregnowany materiał może być stosowany również na zewnątrz budynków.

Powłoki mikrocementowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Paleta odcieni materiału obejmuje od bieli, jasnych szarości, szarości, antracyt, po antracyt ciemny, prawie czarny. Jest również dostępna szeroka gama kolorowych mikrocementów co powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo możliwe jest urozmaicenie schodów z mikrobetonu rozmaitymi efektami, które nadadzą materiałowi oryginalną strukturę i teksturę. Nieograniczone możliwości sprawiają, że mikrocement idealnie dopasowuje się do stylu przestrzeni, jak i upodobań inwestora. Gładka i jednolita, pozbawiona spoin tafla materiału optycznie powiększa aranżowaną przestrzeń, nadając jej nietuzinkowego i ponadczasowego stylu.

Decydując się na położenie mikrobetonu na schodach, możemy mieć pewność, że przybiorą one designerską formę i staną się elementem dekoracyjnym danej przestrzeni. Co więcej, miejsce połączenia stopnia z podstopnicą będzie niezauważalne. Świetnym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie mikrobetonu na sąsiadujące ze schodami posadzki lub ściany, co pozwoli uzyskać spójny wizualnie efekt. Uniwersalny materiał jest przy tym ciepły w dotyku, co odróżnia go od tradycyjnych płytek. Doskonale współgra również z innymi tworzywami, w tym szkłem, drewnem czy metalem.

Wizualne zalety mikrocementu idą w parze z funkcjonalnością materiału. Na tle innych rozwiązań wyróżnia go trwałość - cienkowarstwowa powłoka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie i zarysowania oraz działanie wilgoci. Dzięki wysokiej elastyczności wykazuje również doskonałą trwałość - nie pęka, nie kruszy się i nie odkształca na skutek naturalnej pracy podłoża.

Intensywnie użytkowane schody z mikrocementu są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Pozbawioną spoin, łączeń i przerw powłokę z nowoczesnego materiału wystarczy przemywać letnią wodą z dodatkiem detergentu o neutralnym pH. Możliwe jest uzyskanie antypoślizgowej powierzchni z mikrocementu, co ma szczególne znaczenie w miejscach takich jak schody. Co ważne, materiał nie uczula, jest bezpieczny dla zwierząt i przyjazny dla środowiska.

Album

Schody

Mikrocement - uniwersalny materiał wykończeniowy do wnętrz

Mikrocement, przywodzący na myśl beton do niedawna stosowany w przestrzeniach fabryczno-magazynowych, stał się modnym sposobem wykończenia w prywatnych domach i mieszkaniach oraz różnego rodzaju obiektach użytku publicznego - biurach, sklepach, punktach gastronomicznych czy lokalach handlowych.

Mikrobeton na schody to efektowna alternatywa wobec tradycyjnego drewna czy płytek. Popularność materiału to zasługa jego licznych walorów - wizualnych, technicznych i użytkowych.

Mikrocement na schody - stylowy wybór!

Schody to wizytówka pomieszczeń. Poszukującym rozwiązań o walorach użytkowych i dekoracyjnych, polecamy wykorzystanie powłok mikrocementowych. Nowoczesne schody z mikrobetonu uświetnią przestrzeń mieszkalną i użyteczności publicznej.

W DECOR PROFESSIONAL specjalizujemy się w wykańczaniu schodów mikrocementem. Zainteresowanym Klientom oferujemy kompleksowe usługi - od doradztwa po wykończenie.

Zadzwoń już dziś i zapytaj o schody z mikrocementu!


Chcesz sprawić by Twój dom/biuro było wyjątkowe?

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy dzięki naszym usługom wyróżnili się na tle innych

skontaktuj się z nami
Scroll top