Technologia Mikrocement i Beton DekoracyjnyPosadzki

Dekoracyjne posadzki z mikrocementu

We współczesnych trendach w budownictwie i aranżacji wnętrz dominują otwarte przestrzenie. Łącząc funkcje różnych pomieszczeń w jedno, przy jednoczesnym dążeniu do tego, aby zachowały one spójny charakter, warto zastosować do wykończenia takie same materiały. Ciekawym i wartym uwagi materiałem wykończeniowym jest mikrocement.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę!

Nowoczesny mikrobeton na posadzki

Beton, przez lata kojarzony głównie z chłodnymi halami fabryk i magazynów, coraz częściej zajmuje miejsc parkietów, paneli i tradycyjnych posadzek w domach, mieszkaniach czy biurach i innych przestrzeniach publicznych. Jako tworzywo niezwykle wytrzymałe i elastyczne zarazem, nadaje wykańczanym wnętrzom niepowtarzalny charakter.

Nowoczesne przestrzenie zwracają uwagę prostotą, osiąganą nie tylko za pomocą mebli i dodatków, ale również materiałów wykończeniowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które z każdym rokiem zyskuje zwolenników, jest mikrocement. Materiał ten, nazywany również mikrobetonem, to specjalna mieszkanka wyselekcjonowanych cementów i specjalnych żywic.

Po wymieszaniu aplikuje się go w cienkich warstwach na podłoże, a następnie impregnuje za pomocą lakieru poliuretanowego o wykończeniu matowym, satynowym lub błyszczącym. Grubość mikrocementu nakładanego na odpowiednio przygotowane wcześniej posadzki wynosi zaledwie 2-3 mm. Dzięki temu może on być nanoszony na praktycznie dowolne podłoże, bez obaw o podniesienie jego wysokości.

Popularność elementów wykończeniowych wykonanych z dekoracyjnego mikrobetonu nie dziwi - to nowoczesny materiał dekoratorski o wyjątkowych parametrach. W prosty sposób nadaje dowolnym przestrzeniom wyjątkowo estetyczny wygląd, zachwycając parametrami wizualnymi i technicznymi.

Mimo cienkiej warstwy wykonane z mikrobetonu elementy cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne - zarysowania i ścieranie, dzięki czemu tak dobrze nadaje się do wykonywania posadzek. W przypadku uszkodzenia można go w prosty sposób odnowić. Wykonane powłoki są też odporne na wilgoć i wysoką temperaturę. Co ważne, powierzchnie z mikrobetonu są pozbawione spoin. W przypadku posadzek wykonanych z tego materiału zyskujemy więc estetyczny efekt jednolitej płaszczyzny nawet na dużym metrażu.

Olbrzymią zaletą mikrobetonu jest również jego uniwersalność - materiał daje możliwość dobrania odpowiedniej struktury, tekstury i koloru, co pozwala dopasować efekt końcowy do stylu aranżowanej przestrzeni i indywidualnych upodobań inwestora. Posadzki z mikrobetonu doskonale odnajdują się w rozmaitych stylach wnętrzarskich - industrialnym, minimalistycznym, skandynawskim, a nawet rustykalnym.

Zalety wizualne i techniczne to nie wszystko. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe mikrocementu, który choć wizualnie przypomina beton, jest w porównaniu z nim cieplejszy w dotyku. Wszystkie składniki dekoratorskiego materiału są też bezpieczne dla ludzi, w tym alergików oraz zwierząt, jak też przyjazne dla środowiska. Dekoracyjny beton jest przy tym niezwykle łatwy w utrzymaniu, nawet w miejscach intensywnie użytkowanych.

Album

Posadzki

Mikrocement – uniwersalny materiał wykończeniowy do wnętrz

Mikrobeton nadaje się do położenia zarówno na podłogach we wnętrzach mieszkalnych - salonie, przedpokoju, kuchni, sypialni, garażu, klatkach schodowych i innych pomieszczeniach oraz w przestrzeniach publicznych, takich jak biura, sklepy, punkty gastronomiczne czy galerie handlowe. Wszędzie tam pozwala uzyskać designerski efekt wykończenia.

Jako materiał odporny na użytkowanie, a przy tym dostępny w szerokiej palecie barw i struktur, jest coraz częściej wykorzystywany przez projektantów.

Mikrocementowe posadzki - możesz to mieć!

Poszukujesz nowoczesnych rozwiązań, które uświetnią przestrzeń mieszkalną, biurową lub użyteczności publicznej? Postaw na mikrocementowe wykończenia posadzek.

DECOR PROFESSIONAL specjalizuje się w wykańczaniu posadzek mikrocementem. Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi doradcze oraz wykończeniowe.

Zadzwoń już dziś i zapytaj o posadzki z mikrocementu!


Chcesz sprawić by Twój dom/biuro było wyjątkowe?

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy dzięki naszym usługom wyróżnili się na tle innych

skontaktuj się z nami
Scroll top